Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я

     Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

     Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити життя. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи (!) про себе.

     За ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки «Ти як?», це про кожного з нас, про тих людей, які переживають цю війну. Вона дозволяє знайти відповідь на ті складні питання, з якими може зіштовхнутися людина у будь-який період життя. Стрес може бути викликаний поганою оцінкою на іспиті чи сваркою з друзями. Але є й глобальніші проблеми. Ті жахіття, які переживають наші військові на полі бою, точно, не співставні з нашими переживаннями. Ця програма дає можливість знайти інструменти для допомоги собі вийти з кризової ситуації та допомогти іншим впоратися з проблемами психологічного характеру.

     Українська формула стійкості може та має бути актуальною в глобальному контексті. Бо не лише для нас, але і для всього світу ментальне здоров’я є викликом. Це показало міжнародне дослідження, проведене для третього Саміту перших леді та джентльменів й представлене 6 вересня у Києві.

     В більшості випадків людина може самостійно розібратися з рядом питань, що її хвилюють. Але в деяких критичних випадках консультації психолога, психотерапевта або ж психіатра будуть дуже доречними або навіть необхідними.

     Тому не забувайте, що в нашому закладі ви можете отримати необхідну консультацію психіатра, піклуйтеся про себе та бережіть себе!

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне