07.06.2022

Нещодавно КНП «Острозька БЛ» придбала аудіометр OtoRead

Перший слуховий скринінг новонароджених проводиться в пологових будинках через кілька днів після народження дитини. Діагностика слуху в дітей здійснюється в нерухомому стані. Бажано, щоб перед дослідженням малюка нагодували і він заснув. Лікар вводить у слуховий прохід малюка спеціальний зонд, який фіксує сигнали від волоскових клітин вушного равлика. На підставі отриманих даних фахівець дає об’єктивну оцінку стану слухового апарату у дитини.

Перевірка слуху в новонароджених має стати звичною процедурою для всіх батьків. Саме в перші роки життя дитина вчиться сприймати мову. Немовлята, у яких виявили приглухуватість та почали відразу використовувати слухові апарати, нічим не відрізняються за розвитком від дітей з нормальним слухом. І що раніше буде розпочато лікування, то сприятливіші прогнози.

У результаті діагностики отримуємо два результати:

  1. “Пройшов” (Pass) - проблеми зі слухом не виявлені.
  2. “Не пройшов” (Refer) - є ймовірність порушення слуху.

Якщо дитина «не пройшла» тестування, це ще не означає, що у неї однозначно є приглухуватість. Для встановлення точного діагнозу необхідно провести повторний скринінг слуху через 3-4 тижні. При повторному негативному результаті тесту призначається більш глибоке обстеження слуху малюка.

Завдяки аудіоскринінгу новонародженних вдається виявити патологію слуху на ранніх термінах життя. Подбайте про здоров’я свого малюка!

 

Віталій ФЕДОРЧУК

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне