Нещодавно КНП «Острозька БЛ» придбала аудіометр OtoRead
Перший слуховий скринінг новонароджених проводиться в пологових будинках через кілька днів після народження дитини. Діагностика слуху в дітей здійснюється в нерухомому стані. Бажано, щоб перед дослідженням малюка нагодували і він заснув. Лікар вводить у слуховий прохід малюка спеціальний зонд, який фіксує сигнали від волоскових клітин вушного равлика. На підставі отриманих даних фахівець дає об’єктивну оцінку стану слухового апарату у дитини.
Перевірка слуху в новонароджених має стати звичною процедурою для всіх батьків. Саме в перші роки життя дитина вчиться сприймати мову. Немовлята, у яких виявили приглухуватість та почали відразу використовувати слухові апарати, нічим не відрізняються за розвитком від дітей з нормальним слухом. І що раніше буде розпочато лікування, то сприятливіші прогнози.
У результаті діагностики отримуємо два результати:
- “Пройшов” (Pass) - проблеми зі слухом не виявлені.
- “Не пройшов” (Refer) - є ймовірність порушення слуху.
Якщо дитина «не пройшла» тестування, це ще не означає, що у неї однозначно є приглухуватість. Для встановлення точного діагнозу необхідно провести повторний скринінг слуху через 3-4 тижні. При повторному негативному результаті тесту призначається більш глибоке обстеження слуху малюка.
Завдяки аудіоскринінгу новонародженних вдається виявити патологію слуху на ранніх термінах життя. Подбайте про здоров’я свого малюка!
Віталій ФЕДОРЧУК